Informace o mysliveckém sdružení :
Předseda mysliveckého sdružení : Hutera Vladimír
Hospodář mysliveckého sdružení : Sázel František
Myslivecké sdružení Hruška - Tvorovice má v současné době 15 členů
Myslivecké sdružení Hruška – Tvorovice bylo založeno v roce 1993 a v roce 2004 vzniklo nové honební společenstvo Hruška se sídlem v Tvorovicích. V současné době obhospodařuje celkem 860,8 ha plochy.
Svou činností se MS podílí hlavně na zakládání remízek a péči o zvěř. Neopomínáme kulturní činnost, mezi kterou bychom mohli zařadit například pytláckou noc konanou v Hrušce, anebo různé výstavy, konané při příležitostech, jako byly třeba hody v Tvorovicích či v Hrušce.
V podzimních měsících začíná v myslivosti hlavní lovecká sezóna a to jsou hony na drobnou zvěř.
Nejvíce se zde loví zajíc polní a bažant obecný.
V minulosti se konaly odchyty na zaječí zvěř, ale dnes se již v našem MS od této činnosti opustilo.
Po ukončení honu se dělá výřad, jako pocta k ulovené zvěři.
Po každé leči se provádí výlož, kde se ulovená zvěř sečte.
Na společných vycházkách jsou také velmi nepostradatelní lovecky upotřebitelní psi, kteří postřelenou zvěř dohledají a přinesou.
Zajíc polní - v našich podmínkách je hlavní lovnou zvěří.
Neodmyslitelnou součástí každého honu by měli být i trubači, kteří odtroubí začátek i konec honu a jejich signály dávají na vědomí ostatním lovcům konec lečí. Doprovázejí loveckými signály celý hon.
Za sezónu se konají přibližně 4 hony, jeden z nich je vždy hlavní, po kterém následuje ještě posezení s hudbou, tombola a předávání ocenění pro myslivce, kteří se nejvíce zasloužili v práci pro myslivost.
Přikrmování zvěře během zimy je velice důležité, jinak by zvěř přes zimu strádala.
V lednu narozený mladý zajíček.
V jarních a letních měsících se zase snažíme budovat různá myslivecká zařízení, jako jsou zásypy, krmelce a posedy, vysazovat a vyžínat remízky pro zvěř. Při společných lovech se loví hlavně zajíc polní a bažant obecný. Jsou zde i individuální lovy, při kterých se loví zvěř srnčí. V naší honitbě se hojně vyskytuje i srnčí zvěř, která se tu úspěšně rozmnožuje díky dobré úživnosti prostředí
Srna a její dvě srnčata.
Zvěř a myslivost mají v dnešní době nezastupitelné místo v životě člověka.
Myslivost není jenom o lovu zvěře, jak si většina veřejnosti myslí, ale i o její péči, chovu a úspěšném rozmnožování.
Péčí se v tomto smyslu rozumí např. zlepšování životního prostředí pro přežití těchto druhů zvěře, péče o udržení normovaných stavů zvěře, péče o zvěř přikrmováním v době nouze, ochrana zvěře před negativními vlivy, atd. Její následný lov vede k regulaci stavu zvěře a udržení biologické rovnováhy, neboť při jejím přemnožení dochází k nerovnováze v poměru pohlaví a také ke škodám na zemědělských kulturách.
Věřme tomu, že v budoucnu se pohled široké veřejnosti na myslivost i samotné myslivce změní a i lidé bez kladného vztahu k tomuto oboru se sami zapojí do udržení přírodního bohatství kolem nás všech.
Myslivosti zdar...
Sázelová Veronika, Hruška